Pomysł, szkło, dekoracja, sukces

IMS Glass Decor od lat jest firmą, gdzie nawet najbardziej śmiałe pomysły i różnorodne kreacje urzeczywistniają się w atmosferze postępu technicznego, odpowiedzialności i sympatycznej współpracy.

Pomysł

Przy ulicy Złotej 3, funkcjonuje zakład dekoracji zwany przez pracowników biura ZŁOTKOWEM. Znajduje tu zatrudnienie ok. 60 osób. Z dala widoczne białe zabudowania magazynów i hal produkcyjnych kryją w sobie codzienny trud dekoracji, wykonywanej nierzadko w warunkach wysokich temperatur.

Szkło

Wybrane przez klienta szkło zostaje dostarczone do magazynu, gdzie czeka na odbiór jakościowy, a następnie zostaje przesunięte na produkcję. W zależności od rodzaju zdobienia wybranego przez klienta oraz rodzaju szkła, zostaje ono poddane dekoracji metodą sitodruku pośredniego, tj. kalką lub metodą sitodruku bezpośredniego przy pomocy kilkunastu różnych maszyn drukujących. Jeśli w przypadku kalki nie ma praktycznie żadnych ograniczeń kolorystycznych, to sitodruk bezpośredni limitowany jest ilością 8 kolorów. Bogate doświadczenia ze współpracy z niemieckim producentem kalki, firmą Ritzenhoff Grafik, w pełni potwierdzają tę tezę. Kalki nakładane są ręcznie, co wymaga wprawnej ręki i bystrego oka.

Dekoracja

Włoskie i niemieckie maszyny drukujące, choć ograniczone ilością kolorów, drukują w sposób na tyle technicznie doskonały, że po wypaleniu trudne jest rozróżnienie zastosowanej wcześniej metody dekoracji. Mechanicznie nakładane jest również złoto na obrzeża szklanek i kieliszków, mechanicznie szkło jest cechowane. Na różnych etapach produkcji poddawane jest ono kontroli jakości, aby ostatecznie je sprawdzić przed zapakowaniem i wysyłką do klienta.

Wszelkie dekoracje wymagają utrwalenia termicznego w temperaturze od 200 do 620 stopni Celsjusza. Dzieje się to w 2 piecach tunelowych o dł. przekraczającej nawet 20 metrów. To praktycznie od temperatury wypału, rodzaju użytych farb oraz rodzaju szkła zależy odporność dekoracji na ścieranie. Ulotka o sposobie pielęgnacji szkła w trakcie użytkowania, dołączona do każdego kartonu, przekazuje dalsze informacje o sposobie traktowania szkła, który gwarantuje jego długą żywotność.

Obraz, jaki chcemy przekazać na szkle, może być prostą grafiką, ale może być także odwzorowaniem zdjęcia. Może być zwykły płaski, ale również wypukły, tj. reliefowy. Relief może być też transparentny, imitując efekt pisania szkłem. Również w trakcie produkcji szkła można osiągnąć efekt wyprasowanego emblematu. Szkło może pochodzić zarówno z regularnej oferty wielu hut, jak również może zostać zaprojektowane i wykonane specjalnie na zamówienie. W tym drugim przypadku, jeśli ilości zamówionego szkła nie są wystarczająco duże, należy liczyć się z kosztami form.

Firma IMS Glass Decor upatruje swej szczególnej konkurencyjności w szerokiej ofercie kieliszków do piwa, wina, wódki, wody czy szampana. To dzięki współpracy z niemiecką hutą szkła Ritzenhoff Cristal AG.

Nie oznacza to jednak, że pomijamy inne rodzaje szkła. Dekoruje się tu miliony szklanek, setki tysięcy kubków ceramicznych i kufli, tysiące popielniczek, dzbanków, buteleczek, misek, minipokali, wazonów czy talerzyków i filiżanek. IMS jest w stanie dostarczyć praktycznie każdy rodzaj opakowania wg wcześniej uzgodnionego projektu.

Nasze atuty

- miesięczne zdolności produkcyjne: 2.500.000 sztuk.
- zdolności przerobowe na kalce: 40.000 sztuk dziennie.
- 7 różnorodnych maszyn do sitodruku bezpośredniego, w tym
  8-kolorowa maszyna najnowszej generacji.
- obrót za rok 2022: ponad 25 mln. złotych tj. ponad 6,25 mln euro.
- kreatywność i elastyczność w zakresie formy opakowania
  dekorowanego szkła.

Sukces

Od klienta oczekujemy jedynie inicjatywy, projekt może powstać tak w zakładzie, jak i u klienta. W tym ostatnim przypadku wymagny jest jedynie projekt na jednym z ustalonych nośników elektronicznych.
Warto pamiętać, iż wzór dekoracji zakład wykonuje bezpłatnie w przypadku złożenia zamówienia. Wystarczy zadzwonić pod numer (61) 863-84-30

Serdecznie zapraszamy

 
 


Home Page

Markowe szkło
dla markowych produktów


Butelki

Techniki dekoracji

Mały słownik szkła i dekoracji

O nas

Kontakt    © IMS Glass-Decor